fbpx

Gdy materace ortopedyczne są niezbędne

Powszechnie uważa się, że materace ortopedyczne są przeznaczone dla osób ze zdiagnozowanymi schorzeniami kręgosłupa. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że również nastolatek może wymagać specjalistycznego modelu, który zadba o jego rozwój i będzie przeciwdziałał wadom postawy, tj. skrzywienie, z jakimi zmaga się coraz więcej młodych ludzi narażonych na zbyt częste przebywanie w pozycji siedzącej.

Lepiej zapobiegać niż leczyć, czyli profilaktyka snu

Wybór materaca ortopedycznego dla wielu osób wydaje się koniecznością, jednak często nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromne ma on znaczenie w profilaktyce schorzeń kręgosłupa wywołanych nieprawidłową postawą w ciągu dnia oraz podczas snu. Leczenie i rehabilitacja wyraźnych zmian jest trudna i w skrajnych przypadkach konieczna może być interwencja chirurgiczna.

Wspieranie młodego organizmu za pomocą odpowiedniego materaca będzie więc dobrym rozwiązaniem, które zmniejsza ryzyko, że nasze dziecko podczas snu będzie narażone na pogłębianie wady postawy. Jednak jak wybrać odpowiedni model, aby był on komfortowy i spełniał dodatkowo oczekiwania nastolatka? W tym celu warto sprawdzić ofertę materacy o właściwościach ortopedycznych dystrybutora RsDesign w siedzibie w Białymstoku, aby znaleźć rozwiązanie łączące prozdrowotne właściwości, wysoką jakość oraz funkcjonalność.

Materace ortopedyczne mogą występować w dwóch wariantach:

  • kieszeniowe – sprężyny zamknięte w osobnych kieszeniach są trwałe, uginają się w miejscach nacisku, dzięki czemu zapewniają odpowiednie podparcie dla kręgosłupa; wybór odpowiedniej twardości może być dodatkowo skonsultowany z ortopedą lub profesjonalnym doradcą klienta ds. materaców tj. jak np. DrMeblazzo, aby zapewnić jak najwyższy komfort użytkowania;
  • piankowe – materace o właściwościach ortopedycznych są również dostępne w wersji z wypełnieniem piankowym m.in. standardowym, wysokoelastycznym lub lateksowym. Tego rodzaju modele cechują się dodatkowo hipoalergicznością oraz zapewniają najwyższy poziom higieny.

Materace, które są wykorzystywane do leczenia i zapobiegania schorzeń ortopedycznych mogą okazać się idealnym wyborem dla nastolatków jak i osób dorosłych, u których ryzyko pojawienia się wad postawy jest wysokie. Co więcej, możliwość połączenia długiej żywotności oraz prozdrowotnych właściwości sprawia, że mogą być one użytkowane również po zakończeniu rehabilitacji lub fazy wzrostu.

O materacach ortopedycznych do kupienia w Białymstoku

Odpowiednia pozycja dla nastolatka, u którego pojawiły się pierwsze symptomy wady postawy (np. zgarbienie, wystające łopatki lub wypchnięcie klatki piersiowej do przodu) to leżenie na plecach oraz na boku, o ile posiada odpowiednią poduszkę podpierającą kręgi szyjne. Dzięki temu kręgosłup jest stabilnie podparty, a mięśnie przykręgosłupowe rozluźnione. Jednak wbrew pozorom, aby móc spokojnie przespać noc w takim ułożeniu, konieczny jest wygodny materac ortopedyczny lub inny, dobrany do indywidualnych potrzeb – potwierdzeniem jest również opinia Klientów z Białegostoku.

Materace ortopedyczne dla nastolatków

Zakładając, że przeciętny nastolatek potrzebuje około 10 godzin snu dziennie, aby móc sprawnie funkcjonować, to w jaki sposób śpi, może mieć kluczowe znaczenie dla jego kręgosłupa i zdrowia. Źle dobrany materac pod kątem twardości, wypełnienia oraz konstrukcji, może negatywnie wpływać na rozwój młodego człowieka, ponieważ brak wygody jest często równoznaczny z częstym przyjmowaniem nienaturalnych pozycji podczas snu lub odpoczynku. Materace ortopedyczne stanowią rozwiązanie w takich właśnie potrzebach.

 

Menu