fbpx

Wybór materaca nie należy do najłatwiejszych. Z jednej strony zależy nam na atrakcyjnej cenie, zaś z drugiej obawiamy się, że trafimy na wyjątkowo niewygodny model i słaby jakościowo. Opinie w internecie również nie zawsze są pomocne, ponieważ kryteria wyboru są bardzo indywidualne. Jak wybrać materac, aby zapewnić sobie maksymalny komfort, a jednocześnie mieć pewność, że zadba o nasz kręgosłup? I czy tanie materace mogą spełnić te oczekiwania?

Drogie vs tanie materace

Podczas wyboru materaca często jednym z głównych kryteriów wyboru jest cena. Nie zawsze nas stać, aby sprawić sobie luksusowy model, który łączy wszystkie najnowocześniejsze technologie, więc z góry zakładamy, że nie powinniśmy mieć wygórowanych oczekiwań i kupujemy przypadkowy (często najtańszy) model, na którego zdecydowało się najwięcej użytkowników. Jest to duży błąd, ponieważ zapominamy o tym, że o wygodzie nie decyduje cena, a nasze indywidualne upodobania, które są bardzo różne.

W łóżku spędzamy średnio około 1/3 życia i tylko od Nas zależy jaki będzie to wglądało. Czy będziemy “po prostu” chodzili spać, czy zamienimy to w czas relaksu, odpoczynku od codziennych zmagań.

Mając ograniczony budżet na zakup materaca powinniśmy przemyśleć swój wybór w taki sposób, aby zakupić model, który:

  • będzie odpowiedni do budowy anatomicznej Naszego ciała
  • jeżeli wybieramy model dla pary to żeby był odpowiedni dla obu partnerów pod względem budowy anatomicznej i w kwestii twardości,
  • będzie wykonany z wytrzymałego materiału, co zapewni mu wysoką żywotność,
  • żeby był dla Nas komfortowy,
  • będzie posiadał odpowiednią twardość.

Aby dokonać najlepszego wyboru i sprawdzić, czy dobrym pomysłem są tanie materace, warto zasięgnąć porady specjalistów zajmujących się sprzedażą materaców np.  DrMeblazzo w Białymstoku w salonie RsDesign, gdzie sprawdzimy różne egzemplarze w wybranym przedziale cenowym.

Może się okazać, że w naszym odczuciu, komfort użytkowania taniego materaca np.  z pianki jest zbliżony do wrażeń po przetestowaniu modeli luksusowych, które są znacznie droższe. Nie jest również wykluczone, że podczas sprawdzania przekonamy się, że cena jest najmniej istotna i czasami warto nieco dłużej poczekać, odłożyć więcej pieniędzy, ale wybrać taki materac, który przez kilkanaście najbliższych lat będzie wspierał nasz zdrowy i komfortowy sen.

Zakup przez internet czy w sklepie stacjonarnym?

Internet z pewnością daje nam większe możliwości, wygodę i nierzadko wygrywa pod względem cen ze sklepami stacjonarnymi. Wybór materaca nie jest jednak prosty, nie można też opisać wrażeń z użytkowania w taki sposób, aby pozwalały one na bezbłędne “wytypowanie” najlepszego materaca. Internetowe zakupy są więc polecane dla tych, którzy doskonale zdają sobie sprawę ze swoich oczekiwań, posiadają już konkretne wymagania i potrafią ocenić, jakie wypełnienie będzie najlepsze. W tej kwestii zarówno tanie materace, jak i droższe modele oceniane są pod względem właściwości, a nie kosztu zakupu.

W sklepach stacjonarnych, gdzie istnieje możliwość położenia się na wybranym modelu, aby sprawdzić jego twardość, reakcję na ruch oraz ogólne odczucia, mamy większe szanse wybrać najlepszą wersję materaca. Jeśli więc po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na zakup i nie mamy żadnych doświadczeń związanych z jego wyborem, warto rozpocząć poszukiwania właśnie od sklepów stacjonarnych.

Informacje o tanich materacach z RsDesign Białystok

Tanio nie oznacza, że otrzymamy materac najniższej klasy, jednak sugerowanie się wyłącznie kwestiami finansowymi również nie jest najlepszym sposobem, aby zapewnić sobie spokojny sen na najbliższe lata. Czasami warto nieco dopłacić, aby cieszyć się idealnym wyborem, zamiast po kilku tygodniach użytkowania jednego z tanich materacy szukać kolejnego modelu o innych parametrach.